Постинг
23.01 12:38 -
Тъмнината ражда Светлина
Автор: rumenige
Категория: Лични дневници
Прочетен: 508 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 23.01 12:54
Прочетен: 508 Коментари: 0 Гласове:
2
Последна промяна: 23.01 12:54
Тъмнината ражда Светлина
В космос необятен и океан бездънен
там, където няма вопъл, ни шепот, нито тътен.
Дух се всели
дъх съживи.
Душа в тяло се разтвори,
запулсираха всички клетки, всички пори.
Вътрешният глас проговори,
заяви какво ще стори,
изпъчи се да се знае че никой с него не ще спори.
При нужда с тежка драма на жертва ще се престори.
Винаги за фон готов е да мърмори
и сам със себе си да бърбори.
В детайла да дълбае, да се кьори.
Така живота той владее...
Днеска с мъдрост, утре с ярост ще вилнее,
компетентен на всяка тема блее,
на чужд гръб цар е да се смее,
и черен да е като хамелеон с бели ще се слее.
С диваци бесни ще е дивее,
като Бог се пъчи и живее.
Ала гръм като удари, дъх като секне,
тялото като се вцепени,
уста като залепне,
с големи капки пот на челото…
Е тогава тежко му и горкото!
Ала пулс сърдечен,
дето айсберг на мига го прави течен...
затуптя, заехтя, преобрази света.
Палячото Ум му коленичи,
но само за миг, два, три
и пак се самопровъзгласи
за велик, придворен господар.
А Сърцето - цар,
почитан от Душата пак притихна
благодари смирено и фино се усмихна.
полет Пиза-София
30.09.2025
20:26
Румениге
В космос необятен и океан бездънен
там, където няма вопъл, ни шепот, нито тътен.
Дух се всели
дъх съживи.
Душа в тяло се разтвори,
запулсираха всички клетки, всички пори.
Вътрешният глас проговори,
заяви какво ще стори,
изпъчи се да се знае че никой с него не ще спори.
При нужда с тежка драма на жертва ще се престори.
Винаги за фон готов е да мърмори
и сам със себе си да бърбори.
В детайла да дълбае, да се кьори.
Така живота той владее...
Днеска с мъдрост, утре с ярост ще вилнее,
компетентен на всяка тема блее,
на чужд гръб цар е да се смее,
и черен да е като хамелеон с бели ще се слее.
С диваци бесни ще е дивее,
като Бог се пъчи и живее.
Ала гръм като удари, дъх като секне,
тялото като се вцепени,
уста като залепне,
с големи капки пот на челото…
Е тогава тежко му и горкото!
Ала пулс сърдечен,
дето айсберг на мига го прави течен...
затуптя, заехтя, преобрази света.
Палячото Ум му коленичи,
но само за миг, два, три
и пак се самопровъзгласи
за велик, придворен господар.
А Сърцето - цар,
почитан от Душата пак притихна
благодари смирено и фино се усмихна.
полет Пиза-София
30.09.2025
20:26
Румениге
„Ценностите“ на Европейския съюз и тези ...
Ансамбъл „Чинари” с поздрав за 70-годишн...
"Всичко свърши ": Американцит...
Ансамбъл „Чинари” с поздрав за 70-годишн...
"Всичко свърши ": Американцит...
Няма коментари
Търсене
За този блог

Гласове: 1055